Douszne słuchawki sportowe RM-S15 pomarańczowo - czarne

Dodaj recenzję:
  • Producent: REMAX
  • Dostępność: Jest Jest
  • szt.
  • 60,00 zł 34,99 zł

Douszne słuchawki sportowe zakładane na kark

remax rm-s15
remaxDouszne słuchawki sportowe
RM-S15
pomarańczoweDouszne, sportowe słuchawki firmy Remax wyposażone zostały w pilot oraz mikrofon, dzięki czemu poza słuchaniem muzyki, możliwe jest również prowadzenie rozmów telefonicznych.

Kształ słuchawek został zaprojektowany tak, aby były jak najbardziej ergonomiczne i pozostały na miejscu nawet podczas uprawiania sportu i wykonywania intensywnych ćwiczeń.

 
Słuchawki kompatybilne z wieloma urządzeniami m.in. z komputerami, odtwarzaczami muzyki oraz telefonami z systemem Android i iOS. Konstrukcja umożliwiająca założenie słuchawek na kark sprawia, że idealnie sprawdzą się u biegaczy, co w połączeniu z niską wagą daje gwarancję wysokiego komfortu użytkowania. Na kablu zainstalowano niewielki pilot z mikrofonem, pozwalający na włączanie/wyłączanie odtwarzania muzyki oraz odbieranie i rozłączanie połączeń telefonicznych.


SPECYFIKACJA TECHNICZNA
Długość kabla:
120 cm
Czułość mikrofonu:
- 42 +/- 3 dB
Zakres częstotliwości mikrofonu:
100 - 10000 Hz
Zakres częstotliwości:
20 - 20000 Hz
Poziom ciśnienia akustycznego (SPL):
93 +/- 3 dB
Impendancja:
16 +/- 15% om
Nominalna moc wejściowa:
3 mW
Wtyczka:
jack 3.5 mm
Kompatybilne z iOS oraz Android
Zawartość opakowania:
» słuchawki
» silikonowe nakładki w trzech rozmiarach

remax rm-s15

Czułość mikrofonu

Czułość mikrofonu podawana jest w jednostkach -dB/mW. Określa ona stosunek napięcia na wyjściu mikrofonu do ciśnienia akustycznego, które działa na membranę. Jest to inaczej zdolność urządzenia do zmiany fali akustycznej na energię elektryczną. Im mniejsza wartość wyrażona w dB, tym mikrofon jest bardziej czuły. W przypadku mikrofonów w słuchawkach lub telefonach, zbyt wysoka czułość jest wadą, ponieważ zbiera on zbyt dużo dźwięków z otoczenia.


Zakres częstotliwości

czyli zakres częstotliwości dźwięków wyłapywanych przez mikrofon. Jest to z reguły przedział zbliżony do częstotliwości słyszalnych dla ludzkiego ucha, czyli od 20 Hz do 20 000 Hz. I taki zakres częstotliwości obsługują zazwyczaj słuchawki przeznaczone do odtwarzania muzyki. Wyższy zakres częstotliwości spotkać można w referencyjnych słuchawkach audiofilskich.


Poziom ciśnienia akustycznego (SPL)

To po prostu głośność słuchawek. Podana wartość oznacza maksymalną głośność. Większość słuchawek dostępnych na rynku posiada ok. 100 dB. Słuchanie muzyki z taką głośnością może w dłuższej perspektywnie uszkodzić słuch.


Impendancja

Informuje o oporze elektrycznym jaki stawiają cewki głośników słuchawkowych. Ma wpływ na głośność słuchawek, a także czystość dźwięku. Im więcej omów, tym słuchawki będą bardziej odporne na wszelakie szumy, ale jednocześnie będą brzmiały nieco ciszej. Standardowymi wartościami impedancji dla słuchawek dousznych i dokanałowych jest 16-32 om.


Nominalna moc wejściowa

Informuje, jaką moc powinny otrzymywać słuchawki tak, aby osiągnąć podawaną przez producenta jakość pozostałych parametrów. Jest również informacją, czy słuchawki są przystosowane do wysokich napięć i mogą być używane z zewnętrznymi wzmacniaczami.remax rm-s15


remax rm-s15


remax rm-s15


Prezentowane zdjęcia mają charakter poglądowy. Ze względu na technikę wyświetlania rzeczywisty wygląd produktów, a w szczególności kolorystyka może nieznacznie różnić się od produktów pokazywanych na zdjęciach.


Jeżeli powyższy opis oraz zdjęcia są niewystarczające, prosimy o przesłanie nam swoich pytań odnośnie tego produktu. Odpowiemy w najkrótszym możliwym czasie.